EBSO Pazar Yeri
Öğrenciler için Azizname

Ege Bölgesi Sanayi Odası Vakfı Kadınlar Birliği, öğrenci burslarına katkı sağlamak amacıyla Azizname adlı tiyatro oyunu ile sanatseverlerin karşısına çıktı.

EBSO Vakfı Bayanlar Birliği, düzenlediği etkinliklerle başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilere kaynak yaratmaya devam ediyor. Nisan ayındaki çok sesli konserin ardından bu kez de Kadınlar Birliği Tiyatro Topluluğu’nun rol aldığı Aziz Nesin’in öykülerinden Yücel Erten tarafından derlenen ve Kerim Dündar’ın yönettiği Azizname adlı oyunu sahneledi.

Sabancı Kültür Merkezi’ndeki oyunu izleyenler arasında eski Devlet Bakanı Işılay Saygın da yeralırken, EBSO Vakfı Kadınlar Birliği Başkanı Hülya Kuloğlu ile üyeler Selma Emeç, Fatma Öz, İhsan Özduran, Handan Atılgan, Duha Baran ve Türkan Seyman, performansları, diyalogları, sözlerin etkisini güçlendiren mimikleriyle yıllarca sahne tozu yutan sanatçıları aratmadı.

Mizahımızın usta yazarı Aziz Nesin’in güldürürken düşündüren öyküleri, 7 sahnede girişten sonuca kadar kulislere taşınmadan sergilenirken, sanatçılar hiçbir yanılsama yaratmaksızın seyircinin gözü önünde farklı rol kimliklerine büründüler. “Garba açılan pencere”, “Çapkın hikaye”, “Bir varmış bir yokmuş”, “Bizden” ve “Du bakali ne olacak?” Türkiye’nin yakın geçmişine farklı bir pencere açtı. Sahnede kullanılan canlı müzik geçişleri ile oyunun eğlenceli ve dinamik olması sağlanırken seyircinin ilgisini yüksek tuttu.

 

Bütün gücümüz ve özverimizle

EBSO Vakfı Bayanlar Birliği Başkanı Hülya Kuloğlu, sanayici eşlerinden oluşan birliğin tüm gücü ve özverisiyle öğrencilere destek olmak amacıyla sanatsal etkinliklere devam ettiğini belirtti. Kuloğlu, “Bu etkinliklerle kişisel duygularımızın yanısıra toplumsal sevinci ve duyumsayışı da sizlerle paylaşmanın onurunu yaşıyoruz. Her yıl düzenli olarak aktivitelerimizle bursiyer çocuklarımıza ciddi anlamda destek sağlıyoruz. Hem sizlerin hem de bizlerin ortak desteğiyle vesile olduğumuz ve olabileceğimiz katkılar konusunda duyduğumuz hazzı, sizlerle paylaşabilmenin onurunu yaşıyoruz. Bizler sahne üzerinden bir yandan kendi kişisel gelişimlerimize katkı sağlarken diğer yandan sizlerin ortaklığında çocuklarımıza verdiğimiz destek her geçen gün katlanarak çoğalıyor” dedi.

EBSO Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İlhan Kuloğlu da, vakfın kuruluşundan bugüne kadar toplam 5 bin gence burs desteği sağlandığını bildirdi. Oyunun sahnelenmesine katkıda bulunan yönetmen Kerim Dündar ile sponsorlar Haydar Atılgan ile Osman Öz’e de teşekkür plaketi verildi.

EBSO Vakfı halen 335 üniversite ve 106 lise olmak üzere toplam 441 öğrenciye burs desteği veriyor.
Site içi arama
EBSOV - Online Bağıs
EBSOV - Foto Albümü
 
 
  Kullanıcı Adı
  Şifre
 
 
 
Duyurular
Duyurular
GÜNCEL HABERLER
Etkinlikler
 
 
 
 
<< HAZİRAN 2020 >>
PztSalıÇrşPrşCmCtsPzr
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
2930
 
Site Haritası     

Ege Bölgesi Sanayi Odası Vakfı
Cumhuriyet Bulvarı No:63 İZMİR
Tel : +90 232 455 29 69 - Faks : +90 232 483 99 37
vakif@ebso.org.tr - www.ebsov.org.tr

Ege Bölgesi Sanayi OdasıTürkiye Odalar ve Borsalar Birliğiİzmir'in Girişimci KadınlarıABİGEM İzmir

 

 


Mobil Ödeme Bahis - enes batur gerçek kahraman full izle - family guy izle - Recep İvedik 6 izle - iss pyaar ko kya naam doon izle - the office izle