EBSO Pazar Yeri
EBSO VAKFI’NIN SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİNDEN BİRİSİ DAHA HAYATA GEÇİYOR…

EBSO VAKFI’NIN SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİNDEN BİRİSİ DAHA HAYATA GEÇİYOR…

EBSO Vakfı’nın   “Suvio Coaching mezun koçları” işbirliği ile hayata geçirdiği Vakıf bünyesindeki öğrencilerle koçluk çalışması başlamıştır. 

“Suvio Coaching” 2009 yılında İzmir'de Koçluk ve Eğitim Merkezi olarak Sumru Gündüz ve Violet Alalof tarafından kurulmuştur.

Vakfımızın “Suvio Coaching Mezun koçları” ile birlikte yürüttüğü bu projenin temel amaçları arasında:  Gençlerin hedeflerinin belirlenmesi, hedefe giden yolun çizilmesi ve bu yolda gerekli eylemlerin desteklenmesini sağlamak yer almaktadır. Bu yolla gençlerin ne istediklerini bulmalarına, bu isteklerini gerçekleştirmelerine ve istedikleri yeni hayat koşullarına destek olmak ve gençlerimizin özgüvenli, vizyoner, donanımlı birer birey olarak topluma kazandırılması hedeflenmektedir.

Koçluk, kişilerin ya da kurumların, olmak istedikleri konumla bulundukları konum arasındaki mesafeyi geleceğe odaklanarak ve eyleme geçerek kapatmasının sistemi olarak tanımlanmakta, bununla birlikte koçluk performans geliştirmede ve her türlü öğretinin kazanılmasında en hızlı yöntem olarak belirlenmektedir.

Proje kapsamında ilk tanıtım toplantısı 9 Kasım 2013 tarihinde EBSO'da gerçekleştirilmiş,
toplantıya 54 öğrencinin katılımı sağlamıştır. Toplantıda öğrencilerimize Sumru Gündüz ve Violet Alalof tarafından koçluk çalışması hakkında amaç ve detaylarını içeren bir bilgilendirme sunumu yapılmış ve sunum sonunda öğrencilerle birebir çalışmalarda bulunacak koçlar kendilerini tanıtarak, bu çalışmanın önemi ve yararları üzerine ciddi bir bilgilendirmede bulunmuşlardır.

Toplantı sonunda proje sorumlusu ve EBSO Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Hülya Kuloğlu böyle bir sosyal sorumluluk projesine katkıda bulunmalarından dolayı “Suvio Coaching” ekibine teşekkür konuşması yapmıştır.

Öğrencilere yapılan anket sonuçlarında 39 öğrenci projede yer almak istediğini belirtmiş. Öğrenci-Koç eşleşmeleri tamamlanarak öğrencilerle koçların bire bir çalışmalarına başlanmıştır.Çalışma en az 4 seans olacak şekilde planlanmış gerekli görüldüğü takdirde ilave seans uygulanması kararı alınmıştır..Seanslar, haftada bir gün yapılacak 1 saatlik görüşmeler halinde belirlenmiştir.

Site içi arama
EBSOV - Online Bağıs
EBSOV - Foto Albümü
 
 
  Kullanıcı Adı
  Şifre
 
 
 
Duyurular
Duyurular
GÜNCEL HABERLER
Etkinlikler
 
 
 
 
<< HAZİRAN 2020 >>
PztSalıÇrşPrşCmCtsPzr
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
2930
 
Site Haritası     

Ege Bölgesi Sanayi Odası Vakfı
Cumhuriyet Bulvarı No:63 İZMİR
Tel : +90 232 455 29 69 - Faks : +90 232 483 99 37
vakif@ebso.org.tr - www.ebsov.org.tr

Ege Bölgesi Sanayi OdasıTürkiye Odalar ve Borsalar Birliğiİzmir'in Girişimci KadınlarıABİGEM İzmir

 

 


Mobil Ödeme Bahis - enes batur gerçek kahraman full izle - family guy izle - Recep İvedik 6 izle - iss pyaar ko kya naam doon izle - the office izle